Kimlik Kartı

İş yaşamında kullanılan imaj gereği bazı aksesuarlar günlük yaşamın bir parçası hâline gelmiştir. Bunlardan biri olan yaka ipi, diğer adıyla kimlik ipi olarak bilinmektedir. Yaka ipi iş dünyasında ya da günlük kullanımda pek çok süreci kolay ve güvenilir hâle getirir. Pek çok işletme sahibi bu kolaylıktan faydalanarak logosunu, şirket adını, iletişim bilgilerini ve benzer detayları potansiyel müşterileri tarafından görülebilir kılmak için çalışmalarını sürdürür. Yaka ipi bu görselleştirme çabasına pratik bir form kazandırır. Saten ipler üzerine süblime baskı yapılarak üretilen bu malzeme; ara geçmeli, ense kopmalı ve çift kancalı olacak şekilde ihtiyaca ve beklentiye uygun biçimde tasarlanabilmektedir.

Yaka ipleri nerede kullanılır? Özellikle kurumsal alanlarda, özel etkinliklerde, konserlerde, kulüplerde, hastanelerde, otellerde ve görevlilerin belli bir düzen içinde olması gereken pek çok noktada güvenle kullanıma uygundur. Üniversitelerde kullanılan yaka kartı öğrencilerin yanı sıra personel içinde büyük kolaylık sağlar. Öğrencilerin üniversite yaşamı başlangıcında ilk aldığı ögelerden biri olan yaka kartının taşınmasını daha şık hâle getirir. Kurumsal ofislerde kullanılan yaka ipi özellikle resepsiyon alanında ziyaretçilerin giriş çıkış düzenini sağlar. Ziyaretçinin kimlik kartını içeren yaka ipi teslim edilir ve bu sayede konuklar rahatlıkla belirlenir. Yaka kartı şıklığın yanı sıra güvenliğin de en önemli adımlarından biridir.

Devlet görevlileri üst düzey güvenlik gerektiren binalarda yaka ipinin kolaylığından yararlanır. Farklı odalara ve alanlara geçiş yaparken gerekli olan güvenli ID kartları, yaka ipleri sayesinde rahatlıkla taşınır. Hastanelerde ise tedarik yöneticileri, tıbbi gereçlerden sorumlu personel, doktor, hemşire ve daha pek çok çalışan yaka ipleri sayesinde rahat hareket imkanı bulur. Otellerde ve kulüplerde kullanılan yaka ipi, şıklığın vazgeçilmez bir unsurudur. Yaka ipi sağlıktan akademiye kadar pek çok alanda rahatlıkla kullanıma uygundur. İhtiyaca ve beklentilere uygun olarak dizayn edilen yaka ipleri profesyonellerin öncelikli tercihidir. Çalışanlarının bilgiler ve fotoğraflarıyla eşleşmesini isteyen yöneticilerin ideal çözüm seçeneklerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Kimlik ve yaka ipleri 1,3 cm, 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm genişliklerinde dikişli uzunluğu 45 cm açık uzunluğu 90 cm ebatlarında saten ipler üzerine süblime baskı yapılarak üretilir.

error: İçerikler Koruma Altındadır!!!!