Şeffaf Pasaport Kılıfı

Tatil, iş gezisi ya da sadece dinlenmek için yurt dışına çıkmak isteyenlerin yanından ayırmadığı en önemli belgelerden biri pasaporttur. Pasaportun özenle ve güvenle korunması, tüm yolculuğun sorunsuz ve sıkıntısız geçmesine olanak sağlar. Pasaport kabı, pasaportun yolculuk süresince ve daha sonrasında yıpranmasını engelleyen koruyucu bir gereçtir. Pasaport çeşitleri astarlı, astarsız cepli ve resimlikli olmak üzere farklı çeşitlerde üretilmektedir. Tasarım aşamasında kullanıcıların ihtiyaçları ve beklentilerine göre ilerlemek mümkündür. Ayrıca biala, pvc, ofset ve suni deri ya da kamerun desenli gibi çeşitler de mevcuttur. Yurt dışı yolculuğun vazgeçilmez unsuru olan pasaportların zarar görmeden taşınması konusuna hassasiyetle yaklaşılması gerekir. Elektronik cihazların taşınmasında gösterilen özen, hatta belki daha fazlası, pasaport için de gösterilmelidir.

Pasaport kılıfının üretim aşamasında su geçirmez pvc malzeme kullanılır. Bu sayede çantada taşınan likit ürünler, hava ve zaman aşımı gibi etkenlerin pasaportu yıprandırmasının önüne geçilir. Özel sipariş üzerine kullanıcının ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda pasaport kılıfı dizaynı gerçekleştirilmektedir. Biala pasaport kılıflarında genel olarak astar olması tavsiye edilir. Fakat kullanıcının talebi doğrultusunda isteğine uygun modeller de tasarlanabilmektedir. Ofset pasaporf kılıflarının yapımında ise öncelikle iç kağıdı 300 gr bristole dört renk basılır. Ardından pvc malzemenin içine yerleştirilir ve satışa hazır hâle getirilir. Pvc pasaport kılıfı seçeneğinde UV baskı tekniği kullanılmaktadır. Bu sayede dört renk çeşitliliği sunmak mümkündür.

Pasaport kabu bazı konsolosluklar için zorunlu kılınmıştır. Arabistan için İstanbul konsolosluğundan vize alacak yolcu ve acentaların şeffaf pasaport kılıfı kullanma yükümlülüğü vardır. Ayrıca turizm acentelerinin kenti firma reklamlarını etkin bir biçimde yapmaları açısından pasaport kılıfı etkili bir promosyon gereci olarak ön plana çıkmaktadır. Pasaport kılıfı turizm firmalarından uçak bilet satış ofislerine, otellerden fuar organizasyon firmalarına, Hac ve Umre firmalarından seyahat acentalarına kadar pek çok profesyonel kurumda güvenle kullanılmaktadır.

error: İçerikler Koruma Altındadır!!!!